مقالات

معرفی کتاب های پزشکی عمومی

معرفی کتاب های پزشکی عمومی

“معرفی کتاب های پزشکی عمومی”

کتاب سبک زندگی سالم:

سبک کتاب های پزشکی عمومی زندگی هر کشور و ملتی بر گرفته از فرهنگ، آداب، رسوم و اعتقادات آن مردم است. در طول تاریخ، ایران به سرزمینی با منابع ثروت خدادادی و همچنین داشتن مردمی با فرهنگ غنی در همه حوزه‌های زندگی فردی و اجتماعی و با ویژگی‌های خوب و منحصر به فرد معروف بوده‌است.

هر چند در طییک قرن اخیر تحولات مختلفی در ایران رخ دادند و فرهنگ مردم این کشور را دستخوش تغییراتی نمودند که در برخی موارد منجر به بروز اختلال در سلامتی مردم جامعه امروزی شده‌است.

 در ایران در طی چند دهه اخیر، تغییر ناآگاهانه سبک زندگی مردم سبب شده‌است تا بروز بیماری‌های مختلف گسترش فزاینده‌ای داشته باشد.

مردم ایران به موضوع سلامت علاقمند بوده و مطالب مختلفی در بین مردم ایران در مورد سلامتی تبادل می‌شوند که متاسفانه اغلب آنها مبنای علمی درستی ندارند و کمک موثری به مردم نمی‌کنند.

در نتیجه، مردم به تدریج وابستگی بیشتری به استفاده از محصولات دارویی، بهداشتی، آرایشی، شیمیایی و صنعتی پیدا نموده‌اند که خود منجر به افزایش مشکلات سلامتی و شیوع بیشتر بیماری‌ها در گروه‌های سنی مختلف مردم از کودک تا پیر شده‌است.

این کتاب کوشیده‌است تا با رفع خلاءهای علمی موجود، مجموعه‌ای کامل از اطلاعات مرتبط با علوم سلامتی را به زبانی ساده و قابل فهم برای عموم در اختیار علاقمندان قرار دهد. مهم‌ترین هدف از تدوین این کتاب، افزایش سطح آگاهی، بهبود سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها به روش‌های طبیعی و بدون نیاز به داروهای شیمیایی می‌باشد.

کتابی که پیش رو دارید، حاصل چندین سال تحقیق جامع می‌باشد که همگام با جدیدترین مراجع معتبر علمی دنیا تهیه شده‌است. در تکمیل این تحقیقات، بیش از ۳۰ کشور دنیا در خاورمیانه، شرق آسیا، استرالیا، آمریکای شمالی و اروپا از نزدیک مورد بازدید قرار گرفتند و افراد مختلف ساکن در آنجا مصاحبه شدند.

اطلاعات مربوط به سبک زندگی، عوامل محیطی، دانش گذشتگان و آیین‌های مذهبی در هر کشور جمع‌آوری و سپس با توجه به آخرینیافته‌های علوم گوناگون شیمی، فیزیک و پزشکی به طور جامع آنالیز شدند. امیدواریم از طریق این کتاب، آگاهی مردم در مورد سلامت افزایشیابد و در نهایت این راهنمای جامع بتواند به هموطنان عزیز در ایران برای داشتن جامعه‌ای سالم‌تر و زندگیبهتر کمک نماید.

فهرست مطالب

فصل ۱: تاریخچه: زندگی، انسان، سلامتی

فصل ۲: مکانیزیم بقای سلولی

فصل ۳: تاثیر سبک تغذیه بر سلامت

فصل ۴: تاثیر کیفیت آب و هوا بر سلامت

فصل ۵: نقش عوامل محیطی و جغرافیایی

فصل ۶: نقش سبک زندگی

فصل ۷: زندگی سالم با دانش سنتی یا مدرن؟

فصل ۸: جنبش ملی اصلاح سبک زندگی

سبک زندگی سالم

کتاب های پزشکی عمومی

سرشار از حقیقت:

“۱۰ دلیل که ما در مورد جهان در اشتباه هستیم – و چرا وضعیت از آنچه که تصور می‌کنیم بهتر است”

سرشار از حقیقت بر اساس ذهنیات من نگارش شده است، همین‌طور توسط خود من به تنهایی نگارش شده است، و داستان‌های زیادی از زندگی من را روایت می‌کند. اما لطفا گمراه نشوید. درست همانند سخنرانی‌های تد و سخنرانی‌هایی که در طول ده سال گذشته در سراسر جهان داشته‌ام، این کتاب حاصل فعالیت سه نفر است، نه من به تنهایی.

من معمولاً همانی هستم که دیده می‌شود. روی صحنه می‌ایستم و سخنرانی می‌کنم. من را تشویق می‌کنند. اما هر آنچه که در سخنرانی من می‌شنوید و هر آنچه در این کتاب می‌خوانید، حاصل ۱۸ سال همکاری نزدیک میان من، فرزندم اولا راسلینگ و عروسم آنا راسلینگ رونلاند است.

فهرست مطالب

فصل اول: سرشت شکاف

فصل دوم: سرشت منفی‌باف

فصل سوم: سرشت خط مستقیم

فصل چهارم: سرشت هراس

فصل پنجم: سرشت اندازه

فصل ششم: سرشت تعمیم

فصل هفتم: سرشت سرنوشت

فصل هشتم: سرشت تک‌دیدگاهی

فصل نهم: سرشت سرزنش

فصل دهم سرشت اضطرار

فصل یازدهم سرشار از حقیقت در عمل

سرشار از حقیقت

 

کتاب زندگی بدون سرطان:

کتابی که پیش رو دارید حاصل چندین سال تحقیق جامع می باشد که همگام با جدیدترین مراجع معتبر علمی دنیا تهیه شده است. در تکمیل این تحقیقات، بیش از ۳۰ کشور دنیا در خاورمیانه، شرق آسیا، استرالیا، آمریکای شمالی و اروپا از نزدیک مورد بازدید قرار گرفتند و افراد مختلف ساکن در آنجا مصاحبه شدند.

اطلاعات مربوط به آمار ابتلا به سرطان، سبک زندگی و عوامل محیطی در هر کشور جمع‌آوری و سپس با توجه به آخرین یافته‌های علوم گوناگون شیمی، فیزیک، جغرافیا، پزشکی و دانش گذشتگان آنالیز شدند. به این ترتیب به کمک نتایج این مطالعه تحلیلی جامع، عوامل موثر بر بروز سرطان مشخص گردید.

امیدواریم از طریق این کتاب، آگاهی مردم در مورد سلامت و راهکارهای مهار سرطان افزایش یابد و در نهایت این راهنمای جامع بتواند به هموطنان عزیز در ایران برای داشتن جامعه‌ای سالمتر و زندگی بدون سرطان کمک نماید.

فهرست مطالب

فصل ۱: تاریخچه سرطان

فصل ۲: مفاهم مربوط به سرطان

فصل ۳: تاثیرعوامل مختلف بربروزسرطان

فصل ۴: تاثیرعناصررادیواکتیوبرسرطان

فصل ۵: تاثیرعوامل محیطی وجغرافیایی برسرطان

 فصل ۶: تاثیرسبک زندگی غربی برسرطان

فصل ۷: تاثیرسن وطول عمربرآمارسرطان

فصل ۸: آینده وضعیت سرطان درایران      

فصل ۹: رژیم غذایی معجزه‌گربرایپیشگیری ازسرطان

فصل ۱۰. بررسی آمارهای جهانی برای شناخت سرطان

زندگی بدون سرطان

3.6/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *